BİZ KİMİZ?

Kocaeli Avukat

2015 yılında Kocaeli’nin merkez ilçesi İzmit’te kurulan Siyah Hukuk Bürosu, alanında uzman avukatların bir araya gelmesiyle yerli ve yabancı bir çok gerçek/tüzel kişi müvekkillerine hizmet vermektedir. Hukuki olarak sizlere yardımcı olan ve danışmanlık olarak da başvurup uzman arkadaşlarımıza danışabilirsiniz.

Kurulduğu günden bu yana ulusal ve uluslararası alanda bir çok önemli şirket, kooperatif, sendika, vakıf, dernek ve kurumlara; mülkiyet hukuku ve ticaret hukuku alanında hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti vermekte olan Siyah Hukuk Bürosu, alanında ulusal ve uluslararası düzeyde tanınmakta olan vizyonu geniş, genç, enerjik ve dinamik bir hukuk bürosudur.

Siyah Hukuk Bürosu, bir çok farklı hukuk alanında uzmanlaşmış profesyonel bir ekipten oluşmaktadır. Tüm avukatlarımız en az bir dili akıcı düzeyde bilmekte ve uzmanlık alanlarına göre ulusal ya da uluslar arası danışmanlık ve avukatlık hizmetlerini Türkçe, Almanca ve İngilizce olarak vermektedir.

Siyah hukuk bürosu avukatları, sunmakta olduğu hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmetinde öncelikle müvekkillerine en uygun ve en hızlı çözüm stratejisini belirlemektedir. Kocaeli’de faaliyet gösteren Siyah Hukuk Bürosu avukatları, danışmanlık ve avukatlık hizmeti süresince yapılan tüm iş ve işlemlerde müvekkillerini yormadan sürecin birebir içinde tutan, tüm gelişmelerden haberdar ederek bilgilendiren, eski nesil avukatlık yerine ulaşılabilir, aktif, katılımcı ve disiplinli bir hukuk bürosudur.

Siyah Hukuk Bürosu avukatları hem stajyerlerine hem de harici katılımcılara meslek içi veya dışı eğitim ve seminer çalışmaları düzenleyerek hukuk bilgisini sürekli güncel tutmaktadır.

Siyah Hukuk Bürosunun temel faaliyetleri ceza hukuku, aile hukuku, ticaret hukuku ve iş hukuku olup diğer faaliyet alanları arasında şirketlerin birleşmeleri ve devralmaları, Dava Tahkim ve Uyuşmazlık Çözümü, Bankacılık ve Finans Hukuku, Uluslararası Taşımacılık Hukuku, Ceza Hukuku, Spor Hukuku Rekabet Hukuku, Bilişim Hukuku, Basın ve Medya Hukuku, Dernekler ve Vakıflar Hukuku, Özel Güvenlik Hukuku, Sağlık ve İlaç Hukuku, Aile Hukuku ve Milletlerarası Aile Hukuku, Yabancılar ve Vatandaşlık Hukuku, İcra İflas Hukuku, Gayrimenkul Hukuku, İdare ve Vergi Hukuku, İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku, Tüketici Hukuku, Enerji ve Madencilik Hukuku, Özelleştirme Hukuku, Ulusal ve Uluslararası Sözleşme Hukuku, Ulusal ve Uluslararası Ticaret ve Şirketler Hukuku bulunmaktadır.

Siyah Hukuk ve Danışmanlık Bürosunun çalışma prensibi, hizmet politikası ve ekibimiz hakkında daha geniş bilgiye ulaşmak için iletişim ve ekibimiz sayfasını inceleyebilir veyahut bizi arayabilirsiniz.

HİZMETLERİMİZ

Hukuki Danışmanlık Hizmeti :

Siyah Hukuk Bürosu Kocaeli avukatları uzman kadrosu ile yukarıda kısaca bahsettiğimiz bir çok alanda güncel bilgileri ile gerçek ve tüzel kişilere danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Her bir müvekkilimizin ayrı ayrı faaliyet gösterdiği farklı alanlarda hukuki, ekonomik, siyasi, teknolojik gelişmelerini takip etmekteyiz. Bu takiplerin sonuçları olarak riziko analizini yapmakta ve müvekkillerimiz ile paylaşarak en hızlı ve kesin çözümü bulmaktayız.

Hukuki Mütalaa Sunumu :

Siyah Hukuk Bürosu Kocaeli avukatları olarak akademik kariyerimiz ile mahkemelerde uyuşmazlıkların çözümünde bilirkişilik faaliyetleri yürüterek hukuki görüş ve mütalaa faaliyeti yürütmekteyiz. Ayrıca hukuki ihtilaflarda ise müvekkillerimize de yazılı hukuki mütalaa vermekteyiz.

Sözleşmelerin Hazırlanması :

Siyah Hukuk Bürosu olarak çalışma sahamız olan Mülkiyet Hukuku, Ticaret Hukuku ve İş Hukuku alanında, müvekkillerimize kira sözleşmesi, şirket sözleşmeleri, alım-satım sözleşmeleri, iş sözleşmeleri gibi bir çok sözleşmenin hazırlanması ve tarafların müzakerelerinin sürecinin yürütülmesi hizmetini sunmaktayız.

Kocaeli hukuk büroları kapsamında hizmet veren büromuz, yalnızca müvekkillerinin karşılaştıkları hukuki sorunların çözümü yolunda değil; danışmanlık verdiği her alanda doğması muhtemel hukuki sorunların önüne geçilmesi için gerekli önlemlerin alınmasında da destek vermeyi amaçlamaktadır. Büyüyen kadromuz ve günbegün artan müvekkillerimizle her gün daha değerli bir sorumluluk taşıdığımızın farkındalığını yitirmeden; mesleğe başladığımız ilk günkü gibi; aynı güven ve heyecanla sizlere hizmet vermeye devam etmekteyiz.

 

Son olarak Leadri’nin de söylediği gibi, “Hiçkimse onu bulandırmadığı ve ihlal etmediği sürece Hukuk, teneffüs ettiğimiz hava gibi, görünmez ve tutulmaz bir şekilde etrafımızı kaplar. O, ancak kaybettiğimizi anladığımız zaman değerinin farkına vardığımız sağlık gibi sezilmez bir şeydir.

 

 

Okuyucularımızın dikkatini çeken yazılarımızdan bir  kaçı;

Koruma Tedbiri Kararı Dilekçesi

 

Mahkemelerde ve İcra Dairelerinde Yetki Nedir

İtirazın İptali Davası