Ülkemizde inşaat sektörüne yapılan yatırımlar ile daha sık gündeme gelmeye başlayan gayrimenkul ve inşaat hukuk davaları kapsamında, alanında uzman ve tecrübesiyle ön plana çıkan Kocaeli inşaat hukuku avukatı ile müvekkillerimizin hizmetindeyiz.

Hukuk ve danışmanlık bürosu bünyesinde hizmet verdiğimiz temel alanlardan birini teşkil eden gayrimenkul ve inşaat hukuku davalarında tapu ve kadastro müdürlükleri ile belediyeler ile dirsek temasında kalarak, müvekkillerimizin davalarını detaylı bir şekilde analiz ediyor ve anlık raporlamalar ile müvekkillerimizi haberdar ediyoruz.

Tecrübeli ve alanında uzman kadromuz ile gayrimenkul ve inşaat hukuku davalarında müvekkillerimizin hizmetindeyiz !

 Gayrimenkul Ve İnşaat Hukuku Davaları

Siyahhukuk Danışmanlık Bürosu olarak gayrimenkul ve inşaat hukuku davaları kapsamında müvekkillerimize imar mevzuatını temel alarak verdiğimiz hizmetleri sıralamak istersek;

  • Taşınır ya da taşınmaz mal ipotekleri ve bu ipoteklerin terk edilmesi işlemleri.
  • Gayrimenkul alım yahut satım işlemlerinin gerçekleştirilmesi ve konu detaylarının müvekkillere raporlaması.
  • Gayrimenkullerin satılmasını vaat eden sözleşmelerin düzenlenmesi.
  • Kira sözleşmelerinin zaman faktörü ön planda tutularak kısa yahut uzun olacak şekilde düzenlenmesi.
  • Kat karşılığı müteahhit firmayla sözleşme işlemleri.
  • Kat mülkiyeti ve yönetim planının müvekkil istekleri doğrultusunda oluşturulması.
  • Tapu iptal işlemleri ve tapunun tescil edilmesi.

Tüm bu hizmetlere ek olarak; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayan müvekkillerimiz için, gayrimenkul alım  ve satım işlemlerinin tüm aşamalarını gerçekleştiriyor ve her aşamada detaylı raporlama yaparak müvekkillerimizi gelişmelerden haberdar ediyoruz.

Gayrimenkul ve inşaat hukuku davaları içerisinde en sık karşılaşılan dava türlerinin başında ipotek davaları gelir.

Uzun yıllardır müteahhit firmalar, yapı denetim firmaları, kira ve mülk sahipler ile gerek konut gerek ticari kabul edilen gayrimenkul davaların gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla, inşaat ve gayrimenkul hukuku davaları noktasında yetkin düzeydeki bilgi birikimimiz ile müvekkillerimize sonuca ulaşmayı vaat ediyoruz.

Gayrimenkul ve inşaat hukuku davalarında büromuz bünyesinde müvekkillerimize hizmet veren Kocaeli inşaat avukatı ile temasa geçerek, davaların işleyiş süreci ve takibiyle ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.