Avukatlık büromuzda hukukun değişik alanlarında uzman kişilerle kapsamlı şekilde faaliyetler sürdürmekteyiz. Dilediğiniz alanda danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Sigorta Hukuku 

Sigorta hukuku  kapsamı genel bir ifade ile sigortalı kişilerle sigorta firmaları arasında görülen anlaşmazlıkları  konu edinen bir alandır. Bu alanda birçok hukuki süreç gündeme gelebilir ve uyuşmazlıkların giderilmesi adına belirli süreçler geçmelidir. Hem sigortacılar hem de sigorta hizmeti alan kişiler büromuza başvurarak hizmet talep edebilir.

Sigorta hukuku, sigorta şirketleri ile müşteriler arasındaki uyuşmazlıkların çözümünü kapsayan bir hukuk dalı olarak tarif edilebilir.

Özele indirgeyerek bazı konulara bakılırsa, ferdi kaza sigortaları ile ilgili davalar, kasko, havacılık ve deniz sigortası davaları, yangın sigortası,  trafik kazaları ile ilgili davalar, hayat sigortası, araç değer kaybı ile ilgili davalar örnek verilebilir. Örneğin birçok kişi trafik kazalarında sigorta kapsamında karşı tarafla anlaşmazlık yaşayabilir. Bir araç kiralama firması,  sözleşmesinde kiralama yapan kişiyi ilgilendiren sigortayı geçerli kılar ancak kaza yapan kişi eğer kiralayan kişiden başka biriyse ve kazada karşı taraf hatalıysa bile  sigorta bunu karşılamayabilir. Çünkü haber vermeme durumu söz konusudur. Ancak haber verir ve sözleşmeye diğer kişi dahil edilirse bu şekilde sigorta da devreye girer. Genelde sözleşmelerle ilgili tam içerik kapsamı bilinmediğinden çok anlaşmazlık olabilir.

Sigorta Hukuku Davalarında Detaylar

Sigorta hukuku mevzuatlarına hakim bir avukat ile çalışmak, sigorta hukuku davalarında sonuç üzerinde kesin bir şekilde etki sahibidir.

Avukatlık  bürosu başvurusu yapmadan önce hafta içi ve çalışma saatleri kapsamında işlemlere önem verilmelidir.  Doğrudan büroya başvuru yaparak, internet üzerinden maille ya da telefonla başvurularınızı yapabilir, süreçlerle ilgili taleplerinizi iletebilirsiniz. Bütün müvekkillerimize çözüm odaklı ve çıkarları gözetilerek işlemler uygulanmaktadır.  Yasal güncellemelerin devamlı takibindeyiz. Bu durum, yeni gelişmeleri davalarda kullanmak ve doğru değerlendirme yapmak adına kritik bir konudur. Her alandaki yasal zemini avukatlarımız takip etmekte ve sizden gelen duruma göre değerlendirmektedir. Ancak her davanın aynı özellikte olmadığını belirtmek, zorluk aşamalarına dikkat etmek gerekir.