Hemen Göz Atın !

“Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi mevzuatının 16 Mayıs 2012 yılında yürürlüğe girmesi ile ortaya çıkan kentsel dönüşüm kavramı, eski yahut hasarlı yapıların mülk sahibine birçok ayrıcalık tanınacak şekilde onarılması olarak tarif edilebilir.”

Kentsel Dönüşüm Avukatı

Hukuk içerisinde yer alan hemen her mevzuatın olduğu gibi kentsel dönüşüm mevzuatının da şüphesiz vatandaş açısından getirileri ya da götürüleri vardır. Dolayısıyla mevzuatın tüm yönleriyle ilgili detaylı bilgi almak, doğurduğu pozitiflikten faydalanmak ve olumsuzluklardan zamanında kurtulmak için esas alınması gereken temel nokta; alanında uzman ve tecrübe sahibi bir kentsel dönüşüm avukatı ile çalışmaktır.

Kentsel dönüşüm mevzuatının tüm yönleriyle incelenmesi, sürecin başarılı bir şekilde işletilmesini sağlayacaktır.

Kentsel dönüşüm içerisinde sözleşme yönetimi faaliyetler kritik bir rol oynar.

“Siyahhukuk Danışmanlık Bürosu bünyesinde uzun yıllardır hizmet veren Kocaeli kentsel dönüşüm avukatı ile iletişime geçerek, sürecin işleyişiyle ilgili tüm detayları öğrenebileceğinizin altını çizmek gerekir.”

Bu noktada süreç üzerinde kritik bir etkiye sahip olan kentsel dönüşüm avukatı müvekkillerine hangi hizmetleri verir sorusunun yanıtını aramak, şüphesiz sürecin işleyişinin anlaşılabilirliğini kolaylaştıracaktır.

Büromuz bünyesinde hizmet veren Kocaeli kentsel dönüşüm avukatı aracılığıyla siz değerli müvekkilerimize verdiğimiz hizmetler;

  • Müteahhit firma ya da birey ile yapılacak olan sözleşmenin uygulanması esnasında doğan anlaşmazlıkların çözümü.
  • Mevzuattan yararlanma sonrasında taşınma ve kira yardımı noktasında sürecin takibi ve danışmanlık hizmeti verilmesi.
  • Risk grubu kapsamında yer alan yapıların kentsel dönüşüm kapsamında yeniden onarımına kadar olan sürecin takibi.
  • Binanın mevzuat kapsamında değerlendirilip değerlendirilmeyeceğinin erken dönemde tespit edilerek gereksiz masraflardan kaçınılması.
  • Kentsel dönüşüm mevzuatına aykırı yapılan işlemler için hukuki sürecin başlatılması ve takibi.

şeklinde sıralanabilir.

Sözleşme yönetimi hizmetleri kapsamında uzman bir kentsel dönüşüm avukatı ile çalışmak, süreci hızlandırıcı etki yapar.

Kentsel dönüşüm süreci içerisinde avukatların rolüyle ilgili üzerinde durulması gereken son bir nokta; müteahhit birey ya da firmayla yapılan sözleşmelerde, sözleşme yönetimi yetkinliği olmayan bir avukatın kaybettirecekleridir. Özellikle sözleşmeye konulan ve hukuk literatüründe sözleşme açığı olarak nitelendirilen maddeler, ilerleyen dönemlerde kentsel dönüşümden yararlanmak isteyen vatandaşların birçok haktan mahrum kalmasının önünü açar. Dolayısıyla avukat seçimi noktasında sözleşme yönetimi uzmanlığına sahip bir avukatın tercih edilmesi hayli faydalı olacaktır.